Neobyčejné stromy na školní zahradě

Slivenecká škola má k přírodě velmi blízko. Je to určitě dáno i úžasným prostředím Slivence a jeho okolím, rozlehlým areálem, který škola v posledních letech náležitě využívá a zvelebuje, ale i samotným zapojením do mezinárodního projektu EKOŠKOLA. Není tedy divu, že již v minulosti škola založila své arboretum. Vzhledem k častému přesazování zasázených stromů v souvislosti se stavbou mateřské školy a jejich následnému nevhodnému umístění, některé stromy zaschly a arboretum chátralo.

V pátek 13. 11. 2015 však žáci po třídách myšlenku arboreta nejen oprášili, ale hned vysadili několik dalších stromů, o které po třídách budou pečovat. Stromy byly zakoupeny ze získaných financí za sběr papíru. Odbornou radou a pomocí při sázení přispěl pan Vraný s firmou Bobr, kterému děkujeme.

Všechny nové stromy mají cedulku s označením a bližším popisem tak, jak si sami žáci informace o jednotlivých stromech dohledali a vytiskli. Nové cedulky dostaly i stromy zasazené do arboreta již dříve. Vše bude připraveno k prohlídce i veřejnosti, protože slivenecká škola je škola komunitní a s místními občany počítá. S novým nádvořím, úpravou kolem školních budov a s novou zahradou mateřské školy bude areál školy dobrou reprezentací nejen školy, ale i svého zřizovatele – MČ Slivenec.

A s jakými stromy se ve školním arboretu můžete setkat?

Ivana Rosová, ř. š.

Nové a dříve zasazené stromy