Jak dopadl sběr hliníku a co jsme hráli?

Máme tu další výsledky sběru hliníku. Moc všem děkujeme!

Největší sběrači byli tentokrát v 8. třídě – 1. místo, 6. třídě – 2. místo a v 5.A – 3. místo. Těmto třídám pošleme něco dobrého na zub!

Na poslední schůzce jsme kromě vyhodnocení sběru hliníku probrali, co je to Sukcese a proč je slon K-stratég, zatímco myš r-stratég.

Abychom si vše ověřili procvičili, zahráli jsme si výbornou deskovou hru Opuštěné pole.IMG_0363[1]

Vyzkoušeli jsme si, že ne každá rostlinka může vyrůst úplně kdekoliv a že i osídlování nově vzniklého místa má svá pravidla.

Některé rostliny tak mohou vyrůst v podstatě kdekokoliv, ale jiné potřebují pro své vyklíčení a růst šikovného souseda – bez něj to nepůjde.

Na konci schůzky jsme se šli zeptat do školky, zda i oni sbírají hliník a setkali jsme se s nadšením paní ředitelky – na příští schůzce máme za úkol vytvořit zprávičku pro rodiče, aby i oni mohli sbírat hliník. Vždyť i jejich děti časem dorostou do školního věku – a už to všechno budou vědět a znát.