Víte, jak se třídí rolička od toaletního papíru?

Pak Vám gratulujeme! Jak správně třídit tento materiál ví totiž jen každý 10. čech.Češi se u běžného odpadu většinou moc nepletou. Vědí, že slupky od brambor jsou bioodpad, obal od sprchového gelu se třídí do plastu, vysloužilé žárovky a vybité baterie do elektroodpadu. Některé materiály, typicky papír, však nelze recyklovat donekonečna. Například ruličky od toaletního papíru nebo papírová plata od vajíček třídí více než 75 % Čechů chybně.

Proč rulička nebo obal od vajíčka do papíru nepatří, má podle odborníků jednoduchý důvod. „U těchto věcí se jedná o výrobky z papíru, který byl již několikrát zrecyklován a rulička či plato na vajíčka je již posledním uplatněním hmoty. Namísto do kontejneru na papír patří do směsného odpadu,“ říká Petr Havelka, ředitel České asociace odpadového hospodářství. „Nebo můžete ruličky od toaletního papíru a obaly od vajíček dát do nádoby na bioodpady či na kompost. Jsou kompostovatelné, anebo využitelné v bioplynové stanici,“ říká Soňa Jonášová, ředitelka Institutu cirkulární ekonomiky. Máte-li děti, můžete ruličky od toaletního papíru či kuchyňských papírových utěrek využít na tvoření a vyrábění. Ke stejnému účelu můžete využít i plata od vajec.

Zdroj textu: EKOLIST – http://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/jen-kazdy-desaty-cech-vi-kam-spravne-vyhodit-rulicku-od-toaletniho-papiru

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *